2020-06-05, penktadienis, 13:17.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 17:6.

Ebru menas Girkalnio darželyje

2015-01-23, paskelbė Indrė Matevičienė
Ebru menas Girkalnio darželyje

„Ebru – mažytis stebuklas pilkoje kasdienybėje rudens ar žiemos vakarą“ – taip teigiama apie Ebru meną. Šitą mažytį stebuklą mes įgyvendinome darželyje dar 2013 metais, tačiau šių metų rudenį dar kartą prie šio stebuklo prisilietė darželio darbuotojai. Visi kartu kūrėme ant vandens.

 

Ebru menas siekia net 500 metų istoriją ir kas yra neįtikėtina – net patys pirmieji darbai yra išlaikę savo spalvų ryškumą nė kiek nepakitusį ir nenublukusį. Žinoma, mes pabandėme piešti ant vandens naudodami ne tikrąjį Ebru popierių, bet dažus naudojome tik skirtus Ebru menui. Visi kartu bandėme piešti ant vandens naudodami ne tik popierių, bet ir liną. Įsitikinome, jog šio meno technika yra unikali. Jos unikalumas ir išskirtinumas iš kitų meno sričių slypi tame, jog tai pakartoti antrą kartą yra neįmanoma, o galutinį rezultatą pamatai tik perkėlus paveikslą ant popieriaus lapo.

 

Pats paveikslo kūrimo procesas taip pat yra unikalus. Tuo galėjo įsitikinti ir Girkalnio darželio priešmokyklinės grupės tėveliai, kurie 2015 m. sausio 14 d. kūrė piešinį ant vandens kartu su savo vaiku. Vandens paviršiuje paskirstomi dažai, o vėliau, jau pagaliuku, sukuriamas norimas vaizdas. Galiausiai ant sukurto vaizdo vaikai dėjo popierių, kuriame ir liko tėvelio ir vaiko sukurtas darbas.

 

                      Ebru menas – naujas metodas ugdyti vaikų meninę kompetenciją. Kartu tai ir galimybė sukviesti visus artimam bendravimui. Piešti ant vandens pakvietėme ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Girkalnio filialo bibliotekininkę V. Šileikienę, kuri po to bibliotekoje eksponavo sukurtus darbus.

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144