2020-07-11, šeštadienis, 02:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:09, leidžiasi 22:03, dienos ilgumas 16:54.

Džiugi žinia iš Rumunijos

2020-03-15, Audrius Noreika
Džiugi žinia iš Rumunijos

Po ilgos laukimo pagaliau atkeliavo džiugi žinia iš Rumunijos, kur Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos jaunieji menininkai dalyvavo XVI -ame tarptautiniame dailės ir dailiųjų amatų  konkurse „Rudens spalvos“.  Laikui bėgant, šis meninis konkursas iš respublikinio tapo tarptautiniu, sujungdamas kūrybiškumą ir vaizduotę be sienų. Šį konkursą organizavo Lipovos miesto rotušės vaikų klubas.

 

Konkurse dalyvavo per 6 000 jaunųjų kūrėjų iš Rumunijos, Bulgarijos, Indijos, Kinijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Moldavijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Turkijos ir Ukrainos. Buvo išdalinta per 800 diplomų ir išleistas šio konkurso katalogas su pirmas vietas laimėjusiųjų dalyvių piešiniais ir rankdarbiais. Šiame kataloge yra ir Astrėjos Vaitkevičiūtės tapybos darbas „Rudens spalvos“.

 

Rudeniniai piešiniai visada būna labai spalvingi ir ekspresyvūs. Jiems dvasią įkvepia nuostabus gamtos spalvų žaismas. Tai buvo įamžinta ir raseiniškių kūryboje. Ją puikiai įvertino rumunai. Dailės studijos vaikams buvo skirtos net keturios prizinės vietos: Astrėjai Vaitkevičiūtei (I vieta 7-10 metų amžiaus grupėje), Agnieškai Aukštakytei (II vieta pradinių klasių grupėje) ir Aistei Vasiliauskaitei (III vieta 7-10 metų amžiaus  grupėje) ir Medėjai Vaitkevičiūtei (II vieta 11- 14 metų amžiaus grupėje). Šios kūrėjos už nuostabius rudens peizažus apdovanotos konkurso organizatorių diplomais. Vadovei iš Rumunijos atkeliavo padėka už puikius mokinių piešinius. Dailės studijos kūrėjų įvertinti piešiniai kartu su viso pasaulio kūriniais buvo eksponuojami tarptautinėje parodoje Rumunijoje Lipovos mieste.

 

Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vaikai garsina Raseinius ne tik respublikoje, bet ir už jos ribų.

 

Teksto ir nuotraukų autorė:

Raseinių rajono kultūros centro  studijos (dailės) vadovė Dalia Rapalytė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144