2020-06-04, ketvirtadienis, 14:13.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:01, dienos ilgumas 17:4.

Dalyvavome nacionaliniame konkurse „Mums patinka žemėlapiai“

2019-11-25, Audrius Noreika
Dalyvavome nacionaliniame konkurse „Mums patinka žemėlapiai“

Šiemet vėl buvo paskelbtas Barbaros Petchenik vardo pasaulinis Vaikų žemėlapių konkursas „Mums patinka žemėlapiai“. Jis pradėtas organizuoti nuo 1993 metų. Konkursas vyksta kas dveji metai Tarptautinės Kartografų  Asociacijos konferencijos metu. Šio konkurso tikslas ne tik ugdyti kūrybiškumą, bet ir gerinti artimiausios aplinkos suvokimą bei skatinti pažvelgti globaliau.

 

Konkursą Lietuvoje jau aštuntą kartą nuo 2003 m. organizuoja Lietuvos kartografų draugija. Visi vaikai iki 16 metų amžiaus kviečiami piešti, tapyti ar kitomis priemonėmis kurti žemėlapius. Geriausi nacionalinės atrankos etapą įveikę darbai eksponuojami parodoje Vilniuje, o darbų autoriai − apdovanojami skirtingose kategorijose. Nacionalinės atrankos etape išrinkti šeši Lietuvai atstovausiantys darbai bus siunčiami į tarptautinę parodą Tokijuje (Japonija), ir varžysis dėl geriausių darbų skirtingose kategorijose titulo.

 

Šio konkurso  nacionaliniame etape dalyvavo 8 Raseinių kultūros centro dailės studijos vaikai. Tarp 1200 darbų buvo pastebėti net du dailės studijos jaunųjų menininkių piešiniai, kuriuos sukūrė Margarita Griciūtė (7 m.) ir Jonė Klimaitė (13 m.). Jų piešiniai pateko į parodą, kuri buvo suorganizuota Vilnius universiteto Botanikos sode Kairėnuose.

 

Parodai atrinkti darbai yra prasmingi ir patraukiantys savitumu. Parodoje netrūksta žemėlapių, kuriuose spinduliuojamas pasididžiavimas Lietuva ir jos istorija, gėrėjimasis pasauliu. Abiems menininkėms buvo atsiųstos konkurso organizatorių padėkos už dalyvavimą konkurso darbų parodoje. Margaritos nutapytas kūrinys „Ji yra viena“ ir Jonės piešinys „Aš myliu pasaulį“ buvo originalūs ir prasmingi, stebinantys kūrybiškumu bei savitu požiūriu į pasaulio žemėlapius.

 

Teksto ir nuotraukos autorė:

Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144