2019-05-22, trečiadienis, 08:03.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 05:12, leidžiasi 21:42, dienos ilgumas 16:30.

Bibliotekų skaitytojai keliavo po Suvalkiją

2018-06-06, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Bibliotekų skaitytojai keliavo po Suvalkiją

Birželio 5 dieną būrys skaitytojų iš Gruzdiškės, Berteškių ir Kalnujų bibliotekų išvyko į pažintinę kelionę ,,Lankome Jono Basanavičiaus gimtinę ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną", skirtą Lietuvos šimtmečiui paminėti. Kelionę organizavo bibliotekininkės Laimutė Babenskienė, Ona Smitrienė ir Daiva Myniotienė, o finansavimą skyrė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka.

 

Kad kelionė vyktų sklandžiai ir saugiai, buvo pasirūpinta kelionės dalyvių saugumu. Kartu prisiminėme eismo saugumo taisykles, bendruomenių atstovai pasidžiaugė saugaus eismo renginiais savo bendruomenėse. Visiems kelionės dalyviams įteikėme Lietuvos šimtmečiui skirtus atšvaitus, kuriuos skyrė Berteškių kaimo bendruomenės pirmininkė Loreta Sirvydienė.

 

Šakiuose aplankėme Vinco Kudirkos paminklą ir istoriniame miesto centre, buvusioje turgaus aikštėje, įrengtą 24 varpų karilioną. Šis karilionas ypatingas tuo, jog sukurtas tiesiog skvere – varpai sukabinti virš fontano. Kudirkos Naumiestyje apžiūrėjome Prano Sederavičiaus skulptūrų ansamblį.

 

Aštuonioliktą amžių menančiame Paežerių dvare susipažinome su Vilkaviškio krašto istorija. Paežerių dvaras tai – Sūduvos regiono puošmena ir pasididžiavimas, viena gražiausių išlikusių rezidencijų Lietuvoje, klasicizmo epochos kūrinys, mažasis Paryžius, kuris yra pritaikytas visuomenės poreikiams. Čia vyksta kultūriniai renginiai, įvairūs susitikimai, edukacijos.

 

Ožkabaliuose aplankėme pirmojo laikraščio „Aušra" redaktoriaus, vieno svarbiausių nepriklausomybės siekėjų Jono Basanavičiaus gimtinę. Čia gidės įdomiai pristatė tipišką Suvalkijos pasiturinčio ūkininko sodybą, papasakojo apie valstiečių namų apyvokos daiktus ir darbo įrankius.

 

Kelionės dalyviams labai patiko pasakojimas apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas.

 

Pasivaikščiojome po tautos atgimimo ąžuolyną, kuris jau sulaukė 30-ųjų metinių. Paskutinis kelionės objektas buvo Vištyčio ežeras. Vištytis – tai ne tik didžiausias ir giliausias Suvalkijos krašto ežeras, bet ir pats švariausias. Ne veltui Vištyčio ežeras dažnai vadinamas „Europos Baikalu". Nors kelias buvo tolimas, tačiau kelionė neprailgo. Patyrėme daug gerų emocijų, sužinojome daug naujo, o į kai kuriuos žinomus dalykus pažvelgėme naujai.

 

                                                                                  Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė Laimutė Babenskienė

                                                                                  Berteškių filialo vyresn. bibliotekininkė Ona Smitrienė

                                                                                  Kalnujų filialo vyresn. bibliotekininkė Daiva Myniotienė


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144