2019-02-18, pirmadienis, 20:31.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:47, leidžiasi 17:42, dienos ilgumas 9:55.

Bernotuose vėl skambėjo „Poezijos pavasarėlio“ posmai (5)

2018-06-12, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Bernotuose vėl skambėjo „Poezijos pavasarėlio“ posmai

Jau įpusėjo ketvirtas dešimtmetis, kai vos ne kasmet ištikimiausi eiliuoto žodžio mylėtojai pirmą ar antrą birželio šeštadienį skuba į Bernotus ar Pasandravį. Čia tradiciškai vyksta Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir Raseinių literatų klubo „Dubysa" organizuojama poezijos šventė „Poezijos pavasarėlis".

 

Tradicija nenutrūko ir šiemet – birželio 9 d. Maironio tėviškėje Bernotuose vėl susibūrė gausus literatūrai neabejingų žmonių būrys. Visus susirinkusiuosius atvyko pasveikinti garbingi svečiai: Raseinių rajono meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, mero patarėja Vaida Tunaitienė, Raseinių garbės pilietis, rajono tarybos narys Česlovas Kenstavičius, rajono tarybos narė Aldona Radčenko, rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė, LR Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėjai Skaidrutė Žuvelaitienė ir Kęstutis Užemeckas, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė.

 

Sveikindamas susirinkusius meras pažymėjo, kad išsivaikštant Lietuvai, ypač svarbūs tokie bendruomenę telkiantys renginiai. Visi sveikintojai rado šiltų, nuoširdžių žodžių, o gerb. A. Radčeno į svečius kreipėsi eilėmis.

 

Nuskambėjus sveikinimams žodis buvo suteiktas pagrindiniams šventės dalyviams – literatams. Poezijos skaitymus pradėjo Kelmės literatų klubo „Vieversys" (vadovas Viktoras Gulbinas) atstovai. Juos improvizuotoje Maironynės klėtelės scenoje pakeitė Tauragės rajono literatų klubo „Žingsniai" (gaila, vadovas Eugenijus Šaltis atvykti negalėjo), Marijampolės „Sietyno" (vadovas Ričardas Jurgelevičius) literatai. Tradiciškai paskutiniai į sceną žengė klubo vadovės Danguolės Peckuvienės vedami „Dubysos" literatai. Poezijos posmų paradą baigė iš Ukmergės atvykusi, bet save tikra raseiniške laikanti poetė Regina Paulauskaitė.

 

„Poezijos pavasarėlio" metu skamba ne tik autorių skaitomi savos kūrybos posmai, bet ir skamba gitaros akordai. Šį kartą dainuojamosios poezijos kūrinius atliko Andriejus Radčenko ir Vytas Germanavičius. Ačiū jiems.

 

Klausant kūrėjų skaitomų posmų, gitaros akordų palydėtų dainų nori nenori tenka sutikti su renginį vedusios M. Martinaičio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vedėjos Linos Levickienės cituotais Juozo Erlicko žodžiais „Eilėraštis stabdžių neturi". Gerai, kad kūrybos niekas nestabdo – po metų vėl tikimės susirinkti Maironio tėviškėje, išgirsti naujus literatų kūrinius.

 

Jonas Brigys,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos bibliotekininkas

 

Astos Kriščiokaitienės nuotr.


 

Contact form

 

Gal 2018-06-13 10:45:23 IP: 86.38.129.245

galima suzinoti kurioje srityje minetas asmuo tiek "DAUG" nuveike?Ar tuomet kai dirbo pagal profesija agronomu?Ten tik runkelius uzsodino ir nespejo nuimti.Policijoj tai pirmas respublikoj pradejo reorganizacija ir kas gavosi?Tiesa jis dar ir daugiavaikis.Dar ir uosvis buves kolchozo pirmininkas.Labai lengva pasislepti po DARBU LIETUVAI...Gal mes kazko nezinom apie kilnius jo darbus?Gal zmogus dalyvauja akcijoje"Misku atsodinimas su Vidu"Supazindinkit su gerais darbais ir mes visuomet pritarsim...Tik su darbais zmonem, o ne lietuvai.Lietuvai jau visi pribirbo iki begalybes..

 

komentatoriams 2018-06-13 08:18:32 IP: 193.219.11.82

jūs bent dešimtąją dalį nuveikite Lietuvos labui kiek nuveikė K.Užemeckas...

 

Jei 2018-06-12 20:18:12 IP: 86.38.3.163

per metus laiko patampi ir zaliu valstieciu partijos raseiniu skyriaus pirmininku ir dar seimo nario pagalbininku...Matomai poeto gyslele reikia tureti.O gal visi kiti raseiniu gandragalviai nelabai protingi,kad taip nutinka...O gal tai nutinka todel,kad" Norisi visko Norisi nieko Viskas be vardo Viskas iš nieko Viskas kaip tvistas Iliuzijų miestas Iliuzijų kelias Kelias į niekur..."

 

to kodel 2018-06-12 15:36:00 IP: 78.58.40.112

O jis irgi poetas?

 

Kodel 2018-06-12 14:07:46 IP: 86.38.3.163

nuotraukose nesimato tokios iskilios asmenybes,sviesolio ir vieno is doriausiu raseiniu krasto zmoniu K.Uzemeckio?:-)

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144