2019-06-20, ketvirtadienis, 01:51.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Bendruomeniškumo išvyka

2018-09-19, Audrius Noreika
Bendruomeniškumo išvyka

Rugsėjo 16 d. Gruzdiškės bendruomenės žmonės aplankė Šilutės kraštą. Kruopščiai suplanuotas maršrutas pasitvirtino - daug įspūdžių, daug skirtingų vaizdų, daug naujų žinių, idėjų, pažinčių. O visų svarbiausia - vieningos bendruomenės stiprinimas.

 

Kelionė prasidėjo apžiūrint Švėkšnos miestelį: įspūdingą 65 m aukštį siekiančią Šv. Jokūbo Apaštalo bažnyčią. Eidamisenu viaduku patekome į vieną gražiausių parkų Lietuvoje, prie Vilos "Genowefa". Toliau keliavome į Kintus. Ten susitikome su Vydūno kultūros centro direktore ir Kintų bendruomenės pirmininke Sigita, kuri mums papasakojo, kuo gyvena Kintai, kokios jų problemos, lūkesčiai, kokie nuveikti darbai. Svečiavomės Vydūno kultūros centre, įrengtose salėse bei aikštėjė, kur vyksta visi bendruomenės renginiai, susirinkimai. Apžiūrėjome Kintų ,,Didžiąją tują", kuri yra didžiausia Lietuvoje bei bendruomenės iniciatyva įrengtus pasivaikščiojimo takus, apžvalgos bokštą ir pliažą su poilsiavietėmis. Pakeliui į Mingės kaimą sustojome pasigėrėti pamario gamta. Pasivaikščiojome Aukštumalos pažintiniu taku - kiminų pasauliu. Mingės kaime pasivaišinome labai skania žuviene ir išplaukėme į kelionę laivu Minijos upe, mariomis, Nemuno ištakomis, Krokų lanka. Po pasiplaukiojimo vykome į Ventės Rago ornitologijos stotį ir muziejų, kur mūsų laukė šios stoties vedėjas ir vyr. ornitologas, be galo charizmatiškas ir įdomus žmogus Vytautas Jusys. Pasivaikščioję po Ventės Rago molą, užkopėme į švyturį ir nusipirkę šviežiai rūkytos žuvies lauktuvėms visi laimingai grįžome į namus.

 

Kelionė autobusu ir plaukimas laivu buvo finansuoti iš Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros programos pagal pateiktą projektą bendruomeniškumo skatinimui.

 

Šios ekskursijos organizatoriai: RRKC Gruzdiškėje kultūrinių renginių organizatorė Inga Vasiliauskienė ir KB "Gruzdiškė" pirmininkė Genovaitė Kveselienė.

 

Teksto ir nuotraukų autorė Raseinių rajono kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Gruzdiškėje Inga Vasiliauskienė.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144