2020-06-05, penktadienis, 12:57.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:56, leidžiasi 22:02, dienos ilgumas 17:6.

Bendradarbiavimo ypatumai Girkalnio darželyje

2014-02-20, paskelbė Indrė Matevičienė
Bendradarbiavimo ypatumai Girkalnio darželyje

   Tėvai vaiko gyvenime atlieka labai svarbų ir lemiamą vaidmenį ugdydami, lavindami ir puoselėdami savo vaikų besivystančius socialinius ir emocinius įgūdžius. Juk vaikas, kaip asmenybė, pirmiausia formuojasi šeimoje. Tėvai yra emociniai globėjai ir saugumo garantas bei elgesio modelis.

 

Tam, kad vaikų emocinėraida vyktų sėkmingai, reikalingi nuolatiniai šilti santykiai su jam artimiausiu žmogumi. Tas įtakoja teigiamus lūkesčius, skatinančius bendravimą, asmenybės savybes, reikalingas santykiams palaikyti. Kiekvienas vaikas trokšta emocinės šilumos, meilės, glamonių, supratimo, savęs priėmimo. Čia labai aktualu ir kokią poziciją (vaidmenį) vaikas užima šeimoje. Ypatingai svarbu, kad vaikas šeimoje jaustųsi reikalingas ir teigiamai vertinamas.

 

Tačiau juk vaikas, lankantis darželį, didžiąją dienos dalį praleidžia būtent čia, darželyje, kur dešimt valandų per parą jį ugdo, lavina ir puoselėja jo kompetencijas jam svetimas žmogus – auklėtojas. Tiesa, vėliau jis tampa jam artimas ir šalia jo jis dažniausiai jaučiasi saugus.

 

Vienas iš darželio ugdymo tikslų – stiprinti darželio ir tėvų bendradarbiavimą ir įtraukti tėvelius į bendrų projektų įgyvendinimą. Mes taip pat, Girkalnio darželyje, siekiame palaikyti kuo artimesnius ryšius su tėveliais, nes taip vaikai turi galimybę įgyvendinti įvairias veiklas kartu su jiems pačiais artimiausiais žmonėmis.

 

Reggio Emilia filosofijoje, pagal kurią mes siekiame vystyti savo veiklą, svarus tėvų vaidmuo. Šeima - neatskiriama ugdymo proceso dalis, vaiko ir tėvų gerovė yra glaudžiai susijusios. Tėvai dalyvauja kasdienos užsiėmimuose, aptaria vaikų reikalus su pedagogais. Nuolatinis tėvų palaikymas padeda gerinti vaikų gerovę ir saugumą.

 

Siekdami kurti darželio tradiciją kuo daugiau veiklų įgyvendinti bendradarbiaujant pedagogams, tėvams ir vaikams, 2014 metų vasario 14 d. rytą pakvietėme darželio tarybą kepti sausainukus visiems kartu – tėvams, pedagogams ir vaikams. Labai džiaugiamės į šią veiklą įsijungus ir vaikų močiutėms.

 

Vaikams buvo be galo įdomu tešlą kočioti, daryti įvairias formeles, dėti į kepimo skardą ir puošti jas. O juk svarbiausia, kad šalia buvo ir tėvelių (darželio tarybos atstovų), kurie mokė kaip reikia viską atlikti.

 

Šis rytas tuo nesibaigė. Juk ši diena – Meilės diena. Todėl vadovaujant pedagogei Ramutei Alimaitienei, visi darželio darbuotojai, taip pat Girkalnio miestelio bibliotekininkė Virginija Šileikienė kūrė atvirutes, skirtas paminėti Meilės ir Draugystės dieną. Pagaminę kiekvienas po atvirutę, aptarėme darželyje vykdytą akciją - fotoparodą „Darželis su Meile“. Šios fotoparodos idėja pagrįsta tuo, kad 2013-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė MeilėsLukšienės metais, o UNESCO įtraukė dr. Meilės Lukšienės 100-ąsias gimimo metines į 2012-2013 m. minimų datų kalendorių. Ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio visuomenė mini vienos iškiliausių Lietuvos mokslininkių sukaktį. Dėkojame darželio tarybos nariams aktyviai įsijungus į šią akciją.

 

Ši diena ir tuo dar nesibaigė. Po pietų gaminti atvirutes savo grupėse susirinko tėveliai. Jie gamino Meilės medžius ant kurių dabar puikuojasi bendri tėvelių ir vaikų darbai. O kūrybinę idėją grupėse pasiūlė šį kartą ne pedagogai, o darželio tarybos nariai.

 

Kurdami darbelius visi galėjo skanauti ryte pagamintų sausainukų ir grožėtis darbais, skirtais paminėti Vasario 16-ąją – vaikų piešiniai, iš plastilino sukurtos pilys, vėliavėlės. Šį rytą visus ateinančius į darželį pasitiko jau prie darželio vartų išmoningai auklėtojos Kristinos Vilkaitienės sukurta trispalvė.

 

Tikimės, kad ši bendra veikla suteikė visiems daug džiugių emocijų ir žinoma tokiu netradiciniu būdu mes ugdėme vaikų kūrybiškumą, jų atsakomybę ir atvirumą naujoms idėjoms.

 

O visų svarbiausia, kad vaikai šią dieną buvo laimingi. Prisiminkime O. Vaildo žodžius, kad patikimiausias būdas gerai išauginti vaikus – tai padaryti juos laimingus. O laimingas vaikas visada mylės savo šalį. Čia jau mūsų pastebėjimas...

 

Direktorė Indrė Matevičienė

                                                                                      

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144