2018-12-14, penktadienis, 19:41.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:50, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:11.

Balta popieriaus karpinių pasaka lopšelyje-darželyje „Liepaitė“

2018-01-09, Albina Kunigonienė
Balta popieriaus karpinių  pasaka lopšelyje-darželyje „Liepaitė“

 

 

Ateina laikas pasakai

Bent kartą per metus.

         Ją  sniegas kartais paseka,

O kartais ir žmogus...

 

                      Kai už lango žiema, bet sniego patalų nematyti, baltą pasaką  popieriaus karpiniuose prieš Kalėdas kūrė lopšelio-darželio „Liepaitė“ bendruomenė.

                    

                  Balta spalva visada yra kažko pradžia...Tik balta spalva gali sukurti šviesos, sniego įspūdį, žiemos švenčių laukimą. Nuo praėjusių metų gruodžio 15 d. iki šių metų sausio 15 d. lopšelio-darželio galerijos sienas puošia karpinių parodos–konkurso „Baltu  žiemos taku“ darbai.

                    

                 Parodos-konkurso tikslas - propaguoti karpymo iš popieriaus meną, pastebėti žiemos grožį ir jį perteikti karpiniuose, skatinti bendruomenės sutelktumą puošiant įstaigą Kalėdiniu laikotarpiu.

                    

                Karpinių menas - gilias tradicijas Lietuvoje turintis amatas. Karpiniai yra vieni gražiausių liaudies meno dirbinių, žavinčių savo ornamentika. Paroda-konkursas „Baltu  žiemos taku“ skirta ne tik Kalėdiniam švenčių laikotarpiui, bet ir artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui.

                     

                Karpinių iš popieriaus parodoje aktyviai dalyvavo visi bendruomenės nariai: darbuotojai, ugdytinių tėvai ir kiti jų šeimos nariai. Sulaukėme ir vienos ugdytinės Dorotėjos Bertulytės („Voriukų“ gr.)  karpinio. 

                     

                Į sukurtų karpinių pasaką „sugulė“ įvairūs žiemos motyvai: stilizuotuose medžiuose tupintys paukščiai, pusnimis „brendančios“  eglės, šuoliuojantys elniai, pražydo ledo gėlės, suspindo žvaigždės ir kt. Į kiekvieną karpinį įdėta daug kruopštumo, meilės ir kūrybingumo. Todėl komisijai išrinkti nugalėtojus buvo sunku. Karpinių iš popieriaus „Baltu sniego taku“ laimėtojais tapo:  Rūta Paulauslienė (logopedė), Regina Čiumielienė („Nykštukų“ grupės auklėtoja), Kristina Dabkuvienė, Rūta Orlauskienė, Irida Vitkienė (ugdytinių mamos).

                     

                Karpinių paroda atskleidė bendruomenės narių kūrybiškumą, domėjimąsi liaudies menu, paskatino juos dar labiau domėtis mūsų tautos tradicijomis ir menais. Juk daug mieliau savo aplinką puošti pačių sukurtais darbais.

                    

               Karpinių parodą–konkursą „Baltu  žiemos taku“ organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės metodininkės Rasa Kačiušienė, Albina Kunigonienė ir auklėtoja metodininkė Rita Guskienė.

 

                                                                   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Albina Kunigonienė

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144