2018-12-11, antradienis, 12:05.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:46, leidžiasi 16:01, dienos ilgumas 7:14.

Atvelykio šventė Lenkelių kaimo bendruomenėje

2018-04-10, Jolanta Gudeikytė
Atvelykio šventė Lenkelių kaimo bendruomenėje

Praėjus savaitei po Kristaus prisikėlimo šventės, švenčiamas Atvelykis – šventė, tradiciškai skirta vaikams. Todėl saulėtą balandžio 8 dienos popietę į Lenkelių kaimo bendruomenės namus rinkosi vaikučiai, jų tėveliai ir seneliai. Bendruomenės aktyvas pavasariui pasitikti ir vaikučius pradžiuginti suorganizavo smagų renginį „Aš margutį ridenu Atvelykio takeliu“.

 

Margučių ridenimo varžytuvės buvo pagrindinis, nors ir ne vienintelis šventės akcentas. Didelį susidomėjimą ne tik vaikų, bet ir suaugusių šventės dalyvių tarpe sukėlė Velykų bobutės Zitos suorganizuota momentinė loterija. Pageidaujantieji joje dalyvauti turėjo pirmiausiai atsakyti į klausimus, susijusius su Šv. Velykų, Atvelykio papročiais ir tradicijomis, turėjo pasidalinti savomis kiaušinių marginimo, šventinių patiekalų gaminimo paslaptimis. Kai kam informacijos ieškoti teko pasitelkus išmaniąsias technologijas. Už teisingus ir išsamius atsakymus Velykų bobutė negailėjo prizų.

 

Dar vienas svarbus šios šventės momentas – inkilėlio kėlimas. Toliau sekė gražiausių margučių rinkimai. „Nepriklausomų ekspertų“ komisija atsakingai išrinko tris pačius originaliausius, skirtinga technika margintus kiaušinius. Jų autorės taip pat buvo apdovanotos simbolinėmis dovanėlėmis. Akį traukė „Velykinės kompozicijos“, kurias sukūrė Rima Jonaitienė ir Zita Neverdauskienė. Dar viena nuostabą ir susižavėjimą kėlusi ekspozicija – „Pauliaus Bruniaus lankstiniai“. Iš popieriaus finansininko darbą turinčio vyriškio laisvalaikiu sukurti objektai – „Veidas“, „Laikrodis“, „12 cilindrų variklis“ ir kiti -  stebino detalių tikslumu, kruopštumu ir fantazija.

 

Šventinę popietę užbaigė dainininkės, legendinės ansamblio „Nerija“ solistės Laimos Žemaitytės koncertas. Dainininkė sužavėjo gerbėjus savo galingu ir skambiu balsu, jaunatviška išvaizda ir nuoširdumu. Ji dalijosi prisiminimais apie savo kūrybinį kelią, kolegas dainininkus, atskleidė ne vieną asmeninio gyvenimo detalę.

 

                                                                   

                                        Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144