2020-09-28, pirmadienis, 18:20.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:30, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 11:42.

Atsistatydinau iš Meno mokyklos direktorės pareigų (2)

2020-05-22, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Atsistatydinau iš Meno mokyklos direktorės pareigų

Gyvenimas yra nenuspėjamas dalykas, kartais žmogų  įmetantis į  netikėtas ir neplanuotas aplinkybes.  Man  teko priimti nelengvą sprendimą – atsistatydinti iš  meno mokyklos vadovo pareigų, nepabaigus  darbo sutartyje numatytos kadencijos trukmės.

 

Prieš penkerius metus pasirinkau mokyklos vadovo kelią dalyvaudama konkurse. Šis kelias  atrodė įdomus,  pilietiškai įpareigojantis,  keliantis priimti švietimo sistemos aktualius  kaitos procesus, neformaliojo vaikų švietimo  iššūkius, reikalaujantis reikšmingų  pokyčių. Tikėjau savo, kaip  vadovo-lyderio  vaidmeniu, gal mažiau kaip administratoriaus, kuris yra lengvesnis, suprantamesnis, aiškiau apibrėžtas. Siekiau,  kad  mokyklos bendruomenė nebijotų naujų švietimo sistemos ir apskritai visuomeninio gyvenimo permainų,  drąsiai  priimtų  iššūkius, kad bendrai kurtume  mokyklos gerovę, kartu  priimtume aktualius sprendimus, stiprintume  mokyklos savivaldą.  Ir manau, kad iš dalies man per šiuos penkerius metus savo užsibrėžtus tikslus  pavyko įgyvendinti.

 

Žinoma, tobulybei  ribų nėra, o ir tobulieji  turbūt gyvena tik rojuje, tad mes, žemės nuodėmingi gyventojai, nė vienas nesame apsaugoti nuo klaidų, ypač tie, kurie dirbame.  Visus tuos penkerius metus mokykloje nejautėme mokinių stygiaus, stipriai  pagerinome ugdymosi aplinką, įdiegėme inovatyvius ugdymo metodus, mokant vaikus teorinių dalykų; modernizuotos bei atnaujintos ugdymo priemonės ir kitos darbo  priemonės, nuolat tikslingai keliama su grįžtamuoju ryšiu pedagogų kolektyvui mokytojų kvalifikacija, siekiant užtikrinti ugdymo kokybę, kuriant vaikams gerovę. Iš mūsų patirties sėmėsi kitos šalies mokyklos. Meno mokykla visuomet buvo aktyvi Raseinių rajono kultūrinių renginių, dainų švenčių, įvairiausių respublikinių ir tarptautinių konkursų, festivalių dalyvė.

 

Visuomet tikėjau komandiniu darbu,  ir šiandien esu dėkinga  mokytojams už jų  profesionalumą, mokyklos tarybai – stiprinant savivaldos darbą, darbo tarybai – kad kartu sprendėme darbuotojų socialinius klausimus,  tėvams – už pasitikėjimą mokyklos teikiamų paslaugų kokybe,  mokiniams – už jų kūrybinius, meninius pasiekimus.

 

Dėkoju, kad visus tuos penkerius metus mokyklą kūrėme kartu kaip viena komanda, patyrėme gražių akimirkų, pasiekėme aukštų ugdymo rezultatų. Dėkoju mokyklos bendruomenei, mokyklos kuratorei, savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Danutei Vizbarienei už sistemingą ir  profesionalią pagalbą mokyklai,  socialiniams partneriams, tiems savivaldybės tarybos politikams, kurie nuolat rūpinosi mokyklos gerove, draugams, šeimai, kad tikėjote manimi,  pasitikėjote ir palaikėte mane džiugiais (kartais nelabai džiugiais) ir sudėtingais mokyklos gyvenimo atvejais.

 

Naujam mokyklos vadovui linkiu sėkmės ir kartu  noriu pasakyti, kad švietimo įstaigos vadovo darbas  labai sudėtingas, reikalaujantis milžiniškos atsakomybės, tolerancijos, kantrybės ir sveikatos.

 

Šiandien Švietimo sistemos keliami reikalavimai  vadovui labai aukšti. Vadovo administratoriaus, vadovo menininko  ir vadovo lyderio sintezė labai sudėtinga ir sunki. Augantis „popierizmas“, informacijos srauto gausa, neribota vadovo atsakomybė, požiūris (ir nebūtinai pozityvus) į mokyklos vadovą, nesibaigianti švietimo sistemos reforma ir dar daugelis kitų dedamųjų, kurios dažnu atveju nekoreliuoja tarpusavyje,  gali  išvarginti, paskatinti nusivylimą, demotyvaciją. Tačiau net ir pačiais sudėtingiausiais, sunkiausiais momentais linkiu naujam mokyklos vadovui ir visam mokyklos kolektyvui išlikti optimistais, net ir pačiuose sunkiausiuose momentuose ieškoti pozityvumo, išsaugoti savo žmogiškąsias ir profesines  vertybes, nepamiršti, kad esame  visuomenės ateities mokytojai,   visuomet žvelgti  į priekį pasiimant su savimi gerąją patirtį ir  kritiškai įvertinti sėkmes ir nesėkmes.

 

Mano sprendimas atsistatydinti iš direktoriaus pareigų šiandien man atvėrė kitas galimybes ir dėkoju savivaldybės tarybai, kad pritarė šiam sprendimui.

 

                                                                                         Albina Damašauskienė, Raseinių meno mokyklos direktorė

 
 
Contact form

 

ta va 2020-05-24 13:07:14 IP: 85.206.120.36

ėdė ėdė kol išėdė

 

Gaila 2020-05-22 20:54:16 IP: 89.117.10.55

Labai labai gaila....tokia stipri specialistė...matyt per mažai lankstėsi valdžiai. Jie palaiko pataikūnus skundikus ir pristaikėlius.o stiprių žmonių tikrų profesionalų nereikia.Įdomu ką valdžia statys į jos vietą?Sėkmės direktore kituose darbuose.Jūs tikrai rasite save kituose darbuose o menkystos ir liks menkystomis....

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144