2019-03-26, antradienis, 12:01.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:18, leidžiasi 18:55, dienos ilgumas 12:36.

Atsiliepimas į straipsnį ,,Ariogaloje -,,karas" dėl šiukšlių"

2018-06-11, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Atsiliepimas į straipsnį ,,Ariogaloje -,,karas" dėl šiukšlių"


Buvusi aikštelė prie Ariogalos lopšelio darželio buvo skirta aptarnauti Ariogalos miesto Verdėlupio g. esantiems daugiabučiams namams Nr. 10, 13, 15 ir 19. Naujoji aikštelė, taip pat bus skirta aptarnauti prieš tai minėtiems daugiabučiams namams.

 

Iš straipsnio cituoju „Anot vadovų, pagrindinis vietos panaikinimo motyvas - to paprašė Ariogalos lopšelis - darželis.".

 

Konteinerių iškėlimui iš senosios vietos (prie Ariogalos lopšelio – darželio) turėjo įtakos ne vien Ariogalos lopšelio – darželio ir greta gyvenančių gyventojų nusiskundimai, bet pagrindiniai motyvai dėl ko buvo iškelti konteineriai yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro priimti teisės aktai.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2002 m. balandžio 12 d. nutarimu Nr. 519 patvirtino Valstybinį atliekų tvarkymo 2014-2020 metų planą (toliau – Planas), kuriuo savivaldybėms rekomenduojama 247.2. papunkčiu „iki 2018 metų užtikrinti, kad visų miestų gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose vidutinis atstumas iki antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelių būtų ne didesnis kaip 100 metru.". Taip pat Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. D1-857 buvo patvirtinti Minimalūs komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimai (toliau – Reikalavimai). Reikalavimų 71.1. papunkčiu savivaldybėms rekomenduojama, kad „miestų dalyse, kuriose vyrauja gyvenamieji daugiabučiai namai, komunalinių atliekų konteinerių aikšteles statyti ne didesniu kaip 150 metrų atstumu nuo gyvenamojo daugiabučio namo. Atstumas iki konteinerių aikštelės nustatomas matuojant tiesia linija nuo daugiabučio namo kampo, kuris yra arčiausiai konteinerių aikštelės". Kadangi aikštelėje stovėjo antrinių žaliavų ir komunalinių atliekų surinkimo konteineriai buvo laikomasi nuostatos, jog nuo daugiabučių namų ši aikštelė turi būti nutolusi ne didesniu kaip 100 metrų atstumu.

 

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus teisės aktus ir į tai, kad buvusi komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelė prie Ariogalos lopšelio – darželio buvo nutolusi matuojant tiesia linija nuo daugiabučių namų (Verdėlupio g. 13, 15 ir 19) artimiausių kampų, kurie yra arčiausiai konteinerių aikštelės didesniu kaip 100 metrų atstumu, buvo nuspręsta panaikinti senąją aikštelę ir įrengti naują aikštelę vadovaujantis teisės aktų rekomendacijomis. Taip pat informuoju, jog nuo buvusios aikštelės prie Ariogalos lopšelio – darželio Verdėlupio g. esantys daugiabučiai namai buvo nutolę maždaug tokiais atstumais (matuojant tiesia linija nuo daugiabučio namo kampo, kuris yra arčiausiai konteinerių aikštelės): Verdėlupio g. 10 – apie 70 m., Verdėlupio g. 13 – apie 175 m., Verdėlupio g. 15 – apie 190 m., Verdėlupio g. – apie 112 m.
 

 

                                                                                                                       Tomas Andriulis

                                                                                   Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistas

                                                                                                    Ekonomikos ir ūkio departamentas


 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144