2018-06-24, sekmadienis, 04:24.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:53, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

Atraskite piliakalnius Raseinių rajone! (II dalis)

Atraskite piliakalnius Raseinių rajone!  (II dalis)

2017-ieji Lietuvoje paskelbti piliakalnių metais. Piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, o daugelio reikšmė iki šiol neįsisąmoninta, priežiūra nepakankama. VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras „Atrask Raseinius“ pristato dalį piliakalnių Raseinių rajone.  Kviečiame juos aplankyti!

 

Betygalos I piliakalnis yra Vaškutės (Dubysos intako) dešiniajame krante, iš trijų pusių supamas upelio slėnių, į šiaurę nuo jo yra aukštuma. Piliakalnis datuojamas I tūkst.–II tūkst. pradžia.

 

 

Betygalos II piliakalnis, dar vadinamas Alkos, arba Aukos kalnu, yra 300 m į pietryčius nuo I Betygalos piliakalnio. Piliakalnis yra prie Betygalos kapinių. Pasukę per kapines į pietvakarius, tuoj už tvoros rasite išlikusį puslankio formos gynybinį griovį. Aikštelės viduryje stovi XIX a. sumūryta penkiakampė dvarininkų Jankovskių koplyčia. Piliakalnį iš pietryčių, pietvakarių ir šiaurės vakarų juosia stačiašlaitės, mišku apaugusios daubos. 

 

 

Kalnujų arba Palendrių piliakalnisnutolęs nuo miesto 5 km pietų kryptimi. Matomas važiuojant autostrada Kaunas–Klaipėda. Kalnujų ir Prabaudos piliakalniai buvo aktyviai naudojami kovų su kryžiuočiais laikotarpiu (XIII a. pab.–XV a. pr.) , o ant jų stovėjo medinės pilys. Dabar nuo šio piliakalnio atsiveria nuostabi panorama į Raseinių miestą.

 

 

Vietiniai ir krašto svečiai sako, kad nuo Padubysio piliakalnio, kitaip dar vadinamo Kaukuro, atsiveria viena gražiausių panoramų Raseinių rajone. Tai vienas iš Dubysos upės gynybinės grandinės piliakalnių. Piliakalnio šlaitai statūs – iki 30 m aukščio. Gerai matomi buvę gynybiniai įtvirtinimai – apsauginiai pylimai, terasa, griovys. Prie piliakalnio įrengta poilsiavietė – viena populiariausių poilsio vietų Raseinių rajone prie Dubysos. 

 

 

Milžavėnų arba Pabalčių piliakalnis yra vakarinėje Raseinių rajono dalyje, Balčios upės kairiajame krante. Iš vakarų ir pietų apjuostas upės, stačiais 10 metrų aukščio šlaitais. XIV a. čia stovėjo Milžavos pilis, tuos laikus mena išlikęs Milžavėnų kaimo vietovardis. Į rytus nuo piliakalnio eina kelias Nemakščiai–Jauniškė, juo vykstant, piliakalnis puikiai matomas.

 

 

Ant Darbutų piliakalnio XIX a. vid. palaidotas dvarininkas I. Bielskis, todėl piliakalnis dažnai vadinamas Bielskio kalnu. Kapą žymi 3,5 m aukščio stela ir akmens plokštė. Tyrinėjant piliakalnį rastos vertybės ir fotografijos saugomos Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Darbutų I piliakalnis nuo Ariogalos nutolęs apie 3 km į šiaurės vakarus, prie Darbutų kaimo, Kirkšnovės ir Dubysos upių santakoje. Į piliakalnį patogiausia patekti pro kaimo turizmo sodybos „Kirkšnovė“ teritoriją, esančią prie pagrindinio kelio.  

 

Gėluvos piliakalnis, dar vadinamas Birutklaniu, supamas Dubysos slėnių ir tvenkinių yra tyrinėtas keletą kartų. Manoma, kad čia stovėjo medinė Ariogalos pilis, sudeginta kryžiuočių 1382 m. Vietiniai gyventojai čia kasmet švenčia Jonines. Piliakalnis pasiekiamas plentu Ariogala – Čekiškė arba iš greitkelio, pasukus link Ariogalos.

 

 

Dariaus Navicko nuotr.

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 44 440