2020-06-06, šeštadienis, 03:45.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:55, leidžiasi 22:03, dienos ilgumas 17:8.

Atgal į tėviškę

2016-07-18, paskelbė Lina Andrulienė
Atgal į tėviškę

Žemė be istorijos-tuščia ir beprasmiška.

Tiktai kai sužinome, kokie žmonės joje gyveno, žemė prabyla.

Mes ir norime pažadinti, prikelti gimtinės žemę.

O kai žemė kalbėsis su mumis, bus brangi kiekviena jos pėda.

 

Liepos 10 d. Pašešuvio kaimo bendruomenės nariai, aplinkinių kaimų gyventojai, svečiai iš kaimyninių bendruomenių ir į tėviškę sugrįžusieji, rinkosi į kraštiečių susitikimą prie svarbiausio kaimo simbolio - kryžiaus. Jau 15 metų Pašešuvio kaimo kryžius savo tvirtu ir didingu stovėjimu teikia stiprybės ir vilties, saugo ir globoja.

 

Kraštiečių susitikimas prasidėjo Šv. Mišiomis Viduklės Šv. Kryžiaus bažnyčioje, kur Šv. Mišias už gyvus ir mirusius Pašešuvio kaimo bendruomenės žmones aukojo parapijos klebonas Albertas Stanulis.

 

Po Šv. Mišių buvusiose Trepenėlių kaimo kapinaitėse vyko Kryžiaus pašventinimo iškilmės, kuriuose dalyvavo Raseinių rajono tarybos narys Andrius Bautronis, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis.Kryžiaus šventinimo apeigas atliko Viduklės parapijos kunigas Juozas Čičirka bei Viduklės parapijos klierikas Eligijus Žakys. Tai jau penktas kryžius Nemakščių seniūnijoje, kuris pastatytas buvusių kaimų kapinaičių atminimui, jų pastatymą inicijavo ir finansavo Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis.

 

Gražu, kad tokioje kraštiečių šventėje telpa visas žmogaus gyvenimas – nuostabus ir nepakartojamas. Tik džiugiai ir prasmingai pergyventa šiandiena paverčia visas dienas nuostabiu sapnu, o kiekvieną rytdieną – vilčių kupina ateitimi.

 

Minint kaimo kryžiaus 15 metų jubiliejų mažieji bendruomenės nariai kryžių papuošė tėvelių ir močiučių nupintu ąžuolo lapų vainiku. Jaunimas puošė kryžių iš laukų ir pievų priskintomis gėlėmis, o senjorai nešė savo darželiuose išaugintas gėles. Pašešuvio kaimo bendruomenės ansamblis, vadovaujamas Raseinių r. sav. Nemakščių seniūno Remigijaus Laugalio, kryžių pagarbino giesmėmis.

 

Toliau šventė persikėlė prie bendruomenės namų, kur sveikinimo žodį tarė Raseinių r. sav. tarybos narys Andrius Bautronis, Raseinių r. sav. Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis.

 

Savo prisiminimais dalinosi čia gyvenę ir vis savo tėviškę lankantys buvę kaimo gyventojai. Jonas Petkevičius džiaugėsi, kad ši bendruomenė pasižymi savo tradicijų saugojimu, savo gimtojo krašto puoselėjimu.

 

Nuostabų pasirodymą visiems padovanojo Nemakščių kultūros centro moterų tautinių šokių kolektyvas, vadovaujamas Živilės Lembutienės. Savo gražia daina visus džiugino Ignė Radčenkaitė. Į šventę ji atvyko su tėveliais, nes čia jos mamos gimtinė , čia gyvena jos senelis. Šventės vedantieji Lina Andrulienė ir Rolandas Žakys skaitė gražiausias eiles apie gimtinę, jos grožį, meilę savo kraštui. Skambėjo dainos apie gimtinę, kurias atliko Pašešuvio kaimo bendruomenės ansamblis.

 

Šventės metu bendruomenės pirmininkė Jolanta Žalkauskienė pristatė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Pašešuvio bendruomenės veiklos stiprinimas“, kurio lėšomis ir buvo finansuojamas bendruomenės renginys „Atgal į tėviškę“.

 

Bendruomenės pirmininkė padėkojo Nemakščių seniūnui Remigijui Laugaliui už 15 metų bendradarbiavimą su Pašešuvio bendruomenės kolektyvu ir padovanojo atminimo dovanėlę. Taip pat buvo pagerbtos Užkalnių ir Nemakščių santalkos kaimo bendruomenės, kurios atvyko kartu atšvęsti gražaus renginio, ta proga joms taip pat buvo įteiktos atminimo dovanos.

 

Nuoširdus ačiū visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

 

 Pirmininkė Jolanta Žalkauskienė

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144