2019-03-19, antradienis, 09:41.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 06:36, leidžiasi 18:41, dienos ilgumas 12:5.

„Aš ir gamta“ Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“

2018-04-16, Indrė Matevičienė
„Aš ir gamta“ Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“

2018 m. kovo mėn.Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“ grupėse „Žiogeliai“ ir „Drugeliai“ vyko ugdomosios veiklos „Aš ir gamta“,  skirtos Pasaulinei Žemės dienai.

 

Teminės savaitės „Aš ir gamta“ metu vaikai atrado skirtingų spalvų konteinerius, mokėsi rūšiuoti atliekas, žaisdami pirštukų žaidimus mokėsi pirštų, riešo lavinimo pratimų. Šokdami muzikinius ratelius bandė įsisavinti judesius pagal žaidimo turinį ir siekė kuo tiksliau juos atlikti. Mokėsi eilėraščių apie gamtą. Improvizuodami netradiciniais, gamtoje surastais, lauko muzikos instrumentais mėgino ritmiškai pritarti suaugusiojo grojimui. Pasitelkę fantaziją, išmonę vaikai kartu su šeima ir pedagogais atliko meninius darbelius iš antrinių žaliavų. Lopšelio-darželio erdvėse buvo atidaryta kūrybinių darbų  paroda „Aš galiu tausoti gamtą“.Mokslininkai teigia, kad pačių pagaminti daiktai įgauna vertę, tai skatina ne tik individualų meninių, kūrybinių ir pažintinių galių augimą, bet ir gamtosauginį išprusimą.

 

Įtvirtinti žinias visus vaikus į rytmetį „Aš darbelio  nebijau“ pakvietė personažai Kiškis ir Lapė (Daiva Grudzinskaitė, Galina Valinčienė). Vaikai kartu su Kiškiu ir Lape „miške“ ėjo šakų, akmenėlių taku, peržengė per kelmelius. „Miškas“ neatrodė patrauklus, nes mėtėsi gausybė šiukšlių, popieriaus, plastmasės, stiklinių indelių ir kt. Personažai kvietė vaikus rinkti ir rūšiuoti šiukšles į skirtingų spalvų konteinerius.  Rytmečio metu vaikai žaidė ratelius, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, grojo miške „rastais“ muzikos instrumentais (akmenėliais, pagaliukais).

 

 

Galina Valinčienė ir Daiva Grudzinskaitė,Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtojos

 

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144