2019-02-21, ketvirtadienis, 16:49.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:40, leidžiasi 17:48, dienos ilgumas 10:8.

Ar galima užsikrėsti gripu nuo šuns?

2018-02-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Ar galima užsikrėsti gripu nuo šuns?

Ar žinojote, kad ir šunys serga gripu? Pavyzdžiui, maždaug prieš mėnesį daugiau kaip 100 šunų JAV – Kalifornijoje, Kentuktyje, Ohajuje ir Mičigane – buvo nustatytas gripas, kurio užkratas labai sparčiai plinta.

 

Kol kas šunų gripu neužsikrėtė nė vienas žmogus, bet tai nėra neįmanoma. Šunų gripas yra panašus į tuos virusus, kuriais užsikrečia žmonės. Jam būdingi kone identiški simptomai, įskaitant užgultą nosį, kosulį, nuovargį ir apetito praradimą.

 

Šunų gripo sunkumas gali svyruoti nuo jo požymių pasireiškimo, iki sunkios būklės, pereinančios į plaučių uždegimą ir kartais pasibaigiančios mirtimi. Tačiau dauguma šunų, anot JAV Ligų kontrolės centro, pasveiksta per 2–3 savaites. Šunys vieni nuo kitų gali lengvai užsikrėsti parkuose, veisyklose ir gyvūnų prieglaudose čiaudėdami, kosėdami ar liesdami užkrėstas medžiagas.

 

Kornelio universiteto Veterinarijos medicinos koledžas(JAV) ištyrė 72 gripu sirgusius šunis Kalifornijoje, 22 Kentukyje, 14 Ohajo valstijoje ir 1 Mičigane.  Buvo aptikti du skirtingi gripo virusai: H3N8 ir H3N2, kurie skiriasi nuo žmonių virusų.

 

Šiomis dviem atmainomis 2015 metais per šunų gripo protrūkį Čikagoje užsikrėtė daugiau kaip 1 tūkst. geriausių žmogaus draugų, iš kurių 5 nugaišo.

 

Tačiau šunų šeimininkams nereikėtų baimintis dėl šį sezoną siausiančio šunų gripo, nes, anot Kornelio gyvūnų sveikatos diagnostikos centro Molekulinės diagnostikos laboratorijos direktorės Amy Glaser, jis nėra pavojingesnis už ankstesnįjį.

 

Anot Amerikos veterinarijos medicinos asociacijos, vos mažiau nei 10 procentų užkrėstų šunų liga gali pasibaigti mirtimi. Kaip sakė Floridos universiteto Veterinarijos medicinos koledžo ekspertai, užsikrėtę gripu šunys kitus gentainius gali užkrėsti per tris-keturias savaites. Kad taip nenutiktų, A.Glaser patarė bet kokia kvėpavimo liga sergantį šunį atskirti nuo kitų.

 

O kaip gi žmonės? Ar jiems gresia šunų gripas? Nėra jokių įrodymų, kad žmonės būtų užsikrėtę labai plintančiu šunų gripu, bet tai nereiškia, kad taip nenutiks. Anot Ligų kontrolės ir prevencijos centro specialistų, gripo virusai nuolat kinta. Taigi virusas gali mutuoti taip, kad galėtų užkrėsti žmones ir tarp jų pasklisti.

 

Tačiau, kaip „Daily Mail“ interneto svetainei sakė A.Glaser, mažai tikėtina, kad tai įvyks dėl šunų gripo genetinio modelio. Tiesą sakant, anot A.Glaser, tai žmonėms reikėtų pasistengti neperduoti gripo savo augintiniams. „Reikia žinoti, kad kartais šunys ir katės gali užsikrėsti žmonių gripo atmainomis, – įspėjo A.Glaser. – Taigi jeigu sergate gripu, saugokitės, kad neužkrėstumėte savo augintinio“. Vis dėlto kiti ekspertai sako, kad žmonių gripo viruso perdavimo gyvūnams atvejai yra reti.

 

                                                                                                                                 manojoniskis.lt


 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144