2020-10-26, pirmadienis, 15:49.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 07:25, leidžiasi 17:04, dienos ilgumas 9:39.

Ar Ariogala taps Raseinių rajono džiazo sostine?

2019-06-05, Arūnas Kazlauskas
Ar Ariogala taps Raseinių rajono džiazo sostine?

Šiais metais vasara Ariogaloje prasidėjo, skambant neįprastai muzikai. Birželio 1-2 dienomis čia vyko pirmasis džiazo festivalis. Gal būt pavadinti šį renginį tikru džiazo festivaliu kiek per drąsu, tačiau šiaip ar taip jis turėjo visus tokiam žanrui būtinus požymius – dvi dienos, keturi koncertai jaukioje kultūros namų salėje. O svarbiausia – čia susirinko mėgstanti ir  suprantanti tokio žanro muziką auditorija.

 

Apie atlikėjus mes jau rašėme prieš festivalį, jų pasirodymai tikrai nenuvylė. Žinoma, vienas dalykas yra paskaityti apie muzikantus ar pasiklausyti jų internetinėje erdvėje, visai kitas – pamatyti ir išgirsti gyvai, kaip čia ir dabar gimsta džiazo improvizacijos. Tada supranti, kad džiazas yra daugiau nei muzika – jis gali virsti pasakojimu, pokalbiu tarp dviejų instrumentų ar diskusija su klausytojais.

 

Šią būseną ypatingai galima buvo pajusti paskutiniame koncerte, kai scenoje pasirodė gerai Lietuvoje žinomų atlikėjų trio – Arnas Mikalkėnas (klavišiniai), Eugenijus Kanevičius (kontrabosas) ir Vladimiras Tarasovas (mušamieji). Trijų instrumentų garsų deriniai subtiliais sąskambiais tarsi piešė akustinį paveikslą, kuris mirgėjo ir keitėsi kiekvieną akimirką, atskleisdamas vis naujas emocijas, o Vladimiro Tarasovo solo būgnais tiesiog „susprogdino“ publiką, kuri pratrūko garsiais aplodismentais ir pritarimo šūksniais. Po paskutinio kūrinio žiūrovai  ilgai plojo, stovėdami pagerbė atlikėjus, kurie sugrįžo į sceną sugroti dar vieną kompoziciją.

 

Ką gi, žmogui, aplankiusiam ne vieną džiazo festivalį, šis renginys Ariogaloje tikriausiai nepasirodytų kuo nors blogesnis už kitus jo matytus. Puiki atmosfera, profesionalūs atlikėjai, jauki geros akustikos salė, publika  taip pat niekuo nesiskyrė nuo džiazo gerbėjų kituose miestuose ar šalyse – atidi, suprantanti ir nuoširdi.

 

Dėkojame „Jazz Academy“ ir jos vadovui Arnui Mikalkėnui, Raseinių rajono kultūros centro Ariogaloje darbuotojams, Ariogalos miesto seniūnijai, padėjusiems surengti šią puikią muzikos šventę. Pasirodo, gera šventė nebūtinai turi būti triukšminga, kartais užtenka jaukiai praleisti laiką bendraminčių būrelyje, klausantis geros muzikos. Iki susitikimo kitais metais!

 

Pagrindinis projekto rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

 

Arūnas Kazlauskas

Asociacijos „Idėjų upė“ vadovas

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. +370 639 34990