2019-01-20, sekmadienis, 22:57.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 08:41, leidžiasi 16:42, dienos ilgumas 8:1.

Apdovanojimai konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“

2017-12-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Apdovanojimai konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“

Šiemet jau 19 –ą kartą Dubysos regioninio parko direkcija pakvietė moksleivius ir suaugusius dalyvauti tradiciniame  rašinių, piešinių ir fotografijų konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“, skirto piliakalnių ir tautinio kostiumo metams. Konkurso tikslas- skatinti susidomėjimą gimtojo krašto istorija ir gamta, gražiausia vidurio Lietuvos upe – Dubysa.

 


Šio konkurso nuostatuose buvo siūlomos 3 temos: gamtos ir žmogaus veiklos darna- Dubysos regioninio parko vertybių apsaugos garantas, tautinis kostiumas-tautos pasididžiavimas, piliakalniai.

 


Šiais metais Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos mokiniai domėjosi, fantazavo bei tapė viena iš rekomenduotų konkurso temų-piliakalniais. Tai baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo liudijimas ir tautinio atgimimo sąjūdžio įkvėpimo šaltinis. Lietuvoje yra virš 900, Raseinių rajone - 25, Dubysos regioniniame parke -12 piliakalnių. Daugelis jų apipinti legendomis, padavimais ar pasakojimais. Jie suteikia piliakalniams ypatingos pagarbos, paslaptingumo ir atskleidžia nuostabų fantazijos pasaulį, iki didvyriškumo iškelia kovų su kryžiuočiais metu žuvusius karius.

 


    2017 m. konkursui buvo pateikti 103 darbai: 77 piešiniai,  9 rašiniai, 17 fotografijų. Diplomais ir padėkomis įvertinti 27 piešinių, fotografijų ir rašinių autoriai ir jų darbų vadovai, mokytojai.

 


Džiugu, kad Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos dvylikametė Vanesa Gudžiūnaitė V-VIII klasių grupėje užėmė pirmąją vietą. Kitai mokinei-Faustai Jankauskaitei įteikta padėka už kūrybiškumą. Fausta praėjusiais metais šiame konkurse vyriausiųjų grupėje buvo užėmusi pirmąją vietą. Vanesa buvo apdovanota diplomu ir dovanėlėmis. Abiejų mokinių piešiniai eksponuojami konkurso „Už Raseinių ant Dubysos“ geriausių piešinių ir fotografijų  parodoje Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, antrame aukšte. Parodą galima aplankyti ir pasidžiaugti geriausiais kūriniais iki šių metų pabaigos.

 


Raseinių rajono kultūros centro dailės studijos vadovė Dalia Rapalytė
 

Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar Jums gera gyventi Raseinių rajone?

Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144