2019-06-20, ketvirtadienis, 02:04.     Šiandien Raseiniuose saulė teka 04:52, leidžiasi 22:12, dienos ilgumas 17:19.

54-asis poezijos pavasaris ,,Pareisiu su paukščiais“ Kalnujuose

2019-04-10, Audrius Noreika
54-asis poezijos pavasaris ,,Pareisiu su paukščiais“ Kalnujuose

Kalnujuose nuskambėjo 54-asis poezijos pavasaris ,,Pareisiu su paukščiais“, skirtas poeto Marcelijaus Martinaičio gimimo 83-iosioms metinėms paminėti.

 

Poezijos galia šiais laikais pasalūniška. Ji sėlina nemačiomis, užklumpa netikėtai, atveria tai, ko pats nepajėgi tiksliai suformuluoti, pataiko į skaudamą vietą, priverčia susimąstyti. Jai vis  rečiau tereikia didžiulių aikštelių, masinio žmonių susibūrimo. Ji keliauja po mažas bendruomenes ir ten skleidžia savo kerus. Skambant gitaros muzikai kalnujiškiai klausėsi lietuvių poetų eilėraščių, kurie tapo dainomis ir visiems geriau žinomi kaip dainos. Eilėraštis, įvilktas į muzikinį rūbą, tampa suprantamesnis. Eilėraštis, tapęs daina, kažkaip natūraliau, paprasčiau, bet kartu ir giliau smelkiasi į širdį.

 

Meno vadovas Kęstutis Klikna padainavo pagal M. Martinaičio eiles sukurtas dainas ,,Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj“, ,,Tu numegzk man, mama, kelią“, pagal P. Širvio eiles sukurtas dainas. M.Martinaičio, K.Kubilinsko, J.Degutytės, P.Širvio, A.Baltakio, J.Marcinkevičiaus eiles skaitė vokalinio ansamblio ,,Kalnuja“ dainininkės. Pagrindinė gija, kuri eilėraščius jungia vieną su kitu yra meilė. Meilė žmogui, tėvams, vaikams, tėvynei, laisvei, gamtai, miestui, šaliai... Naujausius savo eilėraščius apie pavasarį, paukščius ir gyvenimo prasmę paskaitė rajono literatas Pranas Laurinavičius. Laikas su poezija ir muzika netruko prabėgti.

 

Teksto autorė:

Kalnujų filialo vyresn. bibliotekininkė Daiva Myniotienė

Teksto nuotraukos L.Banienės

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai


Redakcija:
+370 654 40945
e.p. info@manoraseiniai.lt


Daugirdo 8, LT-60149 Raseiniai


mob. (8 616) 14 144